АВТОМОБІЛЬНИЙ КОНДИЦІОНЕР: Заправка кондиціонеру
АВТОМОБІЛЬНИЙ КОНДИЦІОНЕР: Заправка кондиціонеру
Майже всі сучасні автомобілі оснащуються системою кондиціонування, основною функцією якої є охолодження повітря. Автокондиціонер створює комфортні температурні умови в салоні, дозволяє уникнути такої неприємності як запітнілі стекла. Сприятливий мікроклімат позитивно впливає на самопочуття водія та пасажирів, знижує стомлюваність, що, в свою чергу, впливає на безпеку на дорогах.
Автокондиціонер давно став не розкішшю, а необхідністю, особливо в умовах багатогодинних поїздок містом в годину пік і простоювання в пробках. Існує велика різноманітність моделей автомобільних кондиціонерів, що створюють оптимальне кліматичне середовище. Незалежно від виду кондиціонерів їх потрібно періодично заправляти. І не слід нехтувати цією процедурою.
Чому важливо регулярно заправляти автомобільний кондиціонер?
Інтенсивна експлуатація кондиціонера, особливо в умовах літньої спеки, впливає на роботу пристрою, на який впливають перепади температури, випаровування технічних рідин і вібрації. Вразливі ділянки зношуються, гумові деталі втрачають еластичність і тріскаються, вузли кородують, порушується герметичність, що нерідко призводить до витоку фреону.
При нестачі холодоагента кондиціонер буде відчувати високі навантаження і перегріватися, що загрожує поломкою всієї системи охолодження. Основні причини, через які необхідно заправляти автокондиціонер:
- Витік фреону вважається частим явищем, навіть при справному кондиціонері. Допустимий показник - 15%.
- Зношуються ущільнювачі.
- Йде перегрів компресора.
МЕХАНІЗМ РОБОТИ КОНДИЦІОНЕРА В АВТО
Схема роботи автомобільного кондиціонера
Як зрозуміти, що прийшов час заправки автокондиціонера?
Визначити, що холодоагент закінчується, можливо за певними ознаками, які також можуть свідчити про несправності кондиціонера:
- Погіршення ефективності роботи, що супроводжується слабким охолодженням повітря.
- Пристрій перестав охолоджувати повітря.
- На внутрішньому блоці з'явився іній.
- На трубках виступило масло.
- При заправці кондиціонера не відбувається належного охолодження, що може вказувати на порушення герметичності системи або засмічення фільтрів.
З якою періодичністью слід заправляти кондиціонер?
Виробники рекомендують заправляти фреон хоча б раз на рік на тих транспортних засобах, які старше шести років. На новому автомобілі це можна робити раз в два-три роки. Бажано поєднувати заповнення об'єму холодоагента, якого не вистачає, з профілактичним обслуговуванням кондиціонера.
Кількість фреону залежить від особливостей системи кондиціонування і автомобіля. Цифри можуть варіюватися від 200 грам до літра. У переліку технічних характеристик машини вказано кількість холодоагенту, на що і потрібно орієнтуватися при заправці.
Як видно з вищесказаного, своєчасна діагностика та заправка кондиціонера своїми руками процес складний та затратний. Для того, щоб вдало провести дані роботи, необхідно закупити дороге обладнання, яке є небезпечним (балони з фреоном вибухонебезпечні). А також грамотно відстежити момент, коли необхідно зробити діагностику. Плюс до всього, умови, в яких проводиться заправка кондиціонерів, повинні бути наближені до стерильних, щоб унеможливити попадання сторонніх частинок у систему, здатних вивести з ладу дороге обладнання.
Тому багато автовласників шукають хороші майстерні, які могли б провести якісні роботи з усунення дефектів кондиціонера.
- Правила дорожнього руху в Україні не містять інформації про зміну шин на зимові. Кожен автовласник має сам подбати про це.
- Зчеплення – це посередник між «серцем машини» та коробкою передач. Робота механізму досить проста. При натисканні педалі водій, таким чином, на вижимний підшипник опосередковано впливає. Внаслідок цього від маховика відходить диск. Вал КПП обертатися таким чином перестає. Потім відбувається перемикання передач.