Підготовка автомобіля до весняно-літнього сезону
Весна – найкращий час для поїздок та пригод на автомобілі. Але для того щоб ваша подорож пройшла без проблем, вам потрібно підготувати автомобіль до весни.
З настанням весни автомобіль потребує перевірки різних вузлів, які зазнавали підвищених навантажень у холодну пору року. Зимові умови експлуатації автомобіля досить жорсткі, так що, навіть якщо вам здається, що з авто все в порядку, пізніше можуть почати вилазити різні проблеми. Нижче наведено деякі рекомендації щодо підготовки автомобіля до весни та літа.
Заміна олії та фільтрів.
Почніть підготовку з повної заміни олії та всіх фільтрів в автомобілі. Це дозволить позбутися старої, забрудненої олії та замінити її на нову, яка забезпечить гарне змащення двигуна та його захист від зносу.
Заміна олії та фільтрів навесні - це важлива процедура для підтримки здоров'я та довговічності вашого автомобіля. Весняна заміна масла і фільтрів може допомогти прибрати з двигуна все накопичене забруднення, яке зібралося під час зими, а також замінити стару олію, яка може втратити свої властивості через зміну температури.
Придбати моторне масло або фільтр для вашого авто, ви можете залишивши замовлення на сайті або зателефонувавши: 099-126-44-00, 097-060-21-70.
Перевірка стану гальм.
Перевірка стану гальм після зими - дуже важлива процедура, яка має бути виконана перед початком використання автомобіля після тривалого зберігання в холодному кліматі. Ось кілька кроків, які слід виконати для перевірки стану гальмівної системи: Перевірте рівень гальмівної рідини:
- Перевірте, чи рівень гальмівної рідини знаходиться між мінімальним і максимальним рівнями на мірній пробці. Якщо рівень гальмівної рідини нижчий за мінімальний рівень, необхідно додати рідину і перевірити на наявність витоків.
- Перевірте стан гальмівних колодок: Перевірте стан гальмівних колодок, щоб переконатися, що вони не зношені. За потреби замініть старі гальмівні колодки на нові.
- Перевірте стан гальмівних дисків і шлангів: Перевірте стан на наявність тріщин або інших пошкоджень. За потреби замініть пошкоджені гальмівні диски та шланги новими.
Підібрати запчастини до гальмівної системи можливо в нашому інтернет-магазині, зробивши замовлення на сайті, або зателефонувавши за телефоном: 099-126-44-00, 097-060-21-70.
Заїжджаємо на автомийку.
За зиму машина обросла дорожніми реагентами, вони проникли у всі щілини і порожнини, поверхня автомобіля покрита хімікатами, що в'їлися. Якщо вони опиняться на голому металі, то вгризатимуться в нього з жадібністю рибки-піраньї. А далі корозія та ремонт. Весняне автомийка - головне в році. Дороги підсохли, а значить машину треба промити. Саме так – не чергово сполоснути, а ретельно очистити покриття кузова від слідів зими. У цей момент найчастіше починаються неприємні «відкриття» на кшталт «зацвілих» подряпин, сколів та потертостей.
Якщо мити кузов треба обов'язково, з двигуном це робити небезпечно. Існує можливість попадання вологи в електричні з'єднання, і в цьому немає нічого хорошого. Загалом, без гострої необхідності від миття двигуна утримайтеся. Огляньте радіатори двигуна та кондиціонера.
Додатковий огляд.
Відкрийте капот та залийте омивач скла. Омивач скла літній має інші властивості, ніж його зимовий аналог. Тому якщо у вас досі в бачку залита «незамерзайка» – то саме час її змінити.
Деякі автовласники замість літньої рідини використовують звичайну чи дистильовану воду. А даремно! Головна перевага склоомивача полягає в тому, що він, на відміну від води, не залишає розводів на склі, не засмічує форсунки солями, максимально швидко та ефективно очищає стекла від слідів бруду, дрібних комах та інших забруднень, які вдень можуть і не заважати огляду, а в нічний час чи сутінки — робити лобове скло каламутним, що негативно позначається на концентрації уваги та видимості.
Перевірте рівень технічних рідин. Це антифриз, гальмівна рідина, олія гідро-підсилювача руля та моторна олія. Повітряний фільтр зазвичай взимку не забивається, його ворог - запилювальні дороги.
Після їзди зимовими колдобинами може порушитися розвал-сходження. Якщо машину явно веде вбік або помітне нерівномірне зношування шин, то не відкладайте візит на сервіс.
Чистота салону.
Під час зими їдка дорожня сіль потрапляє всередину автомобіля. Не полінуйтеся та почистіть салон. Необхідна автохімія представлена на сайті. Користуватися їй просто: обробили пінним очисником килимове покриття, чекали кілька хвилин і стерли чистою серветкою. Протріть зсередини скло, яке покривається маслянистим нальотом.
Подальше прибирання салону – справа добровільна. Жорсткої необхідності немає, але на сидіннях і стелі авто скупчується бруд та пил, які потім осідають у легенях.
Заміна шин
Мабуть, сезонна заміна шин – це єдина обов'язкова процедура, яку виконує абсолютна більшість водіїв. Якщо восени критичним часом стає «день бляхаря», то навесні чіткої грані немає. Визначення часу заміни нагадує ворожіння на кавовій гущі. В результаті одні змінюють колеса відразу, коли зникає сніг, інші чекають на тополиний пух. Не варто кидатися з крайнощів у крайність. Ранній перехід на літні колеса небезпечний, адже сюрпризи погоди ніхто не скасовував. Але й особливо зволікати не варто. На асфальті зимові шини швидко зношуються, шипи збільшують гальмівний шлях. Дотримуйтесь простого правила: змінюйте шини, коли середньоденна температура досягне 7 градусів тепла.
Очищувачі скла
Перевірте справність двірників. Якщо вони залишають брудні смуги, то ретельно промийте гумові поверхні, огріхи в роботі можуть бути пов'язані з брудом, що в'ївся. Термін життя очисників – один рік, а далі міняйте без жалості. Використання вмираючих двірників ні до чого хорошого не приведе: підвищений зношування рідини, затерте скло, поганий огляд.
Перевіряємо кондиціонер.
Ми вже сказали про обов'язкову профілактику чистоти радіатора кондиціонера. Виконайте заправку кондиціонера. Ще один важливий момент – дезінфекція системи кондиціювання. Справа в тому, що у вологому випарнику створюється ідеальне середовище для поширення шкідливих бактерій - легіонел. Назву свою ці мікроорганізми отримали після трагічної події на з'їзді Американського легіону (ветеранська організація) у 1976 році. Після засідання захворіло багато людей, причому понад тридцять померло. Виявилось, що виною усьому були брудні кондиціонери, в яких розплодилися легіонели. Шкідливі бактерії потрапляли у легені учасників з'їзду та провокували пневмонію.
Акумулятор
Автомобільна батарея зазвичай "вмирає" не взимку, а в теплу пору року. Справа в тому, що в холод будь-яка невідповідність технічним параметрам відразу впадає в око — машина банально не заводиться. Влітку інша справа, стартеру не потрібні особливі зусилля. Ось і ніхто не звертає уваги на стан батареї. Після зими зачистіть контакти, протріть акумулятор. В моделях, що обслуговуються, перевірте рівень електроліту і долийте дистильовану воду в сухі банки.
Такі елементарні роботи не займають багато часу, але суттєво продовжують життя вузлам та агрегатам автомобіля та, в результаті, економлять значні кошти.
Якщо у вас виникнуть питання Ви завжди можете звернутися до наших менеджерів: 099-126-44-00, 097-060-21-70.
- Правила дорожнього руху в Україні не містять інформації про зміну шин на зимові. Кожен автовласник має сам подбати про це.
- Зчеплення – це посередник між «серцем машини» та коробкою передач. Робота механізму досить проста. При натисканні педалі водій, таким чином, на вижимний підшипник опосередковано впливає. Внаслідок цього від маховика відходить диск. Вал КПП обертатися таким чином перестає. Потім відбувається перемикання передач.